Τhermi’s Youth Forum | Συμμετοχή του ΕΠΑΛ Βασιλικών στο πρόγραμμα του Δήμου Θέρμης

Την Παρασκευή στις 8 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές του ΕΠΑΛ Βασιλικών (Ματσίκα Κωνσταντίνα και Περισάκης Νικόλαος) συμμετείχαν στο πρόγραμμα του Δήμου Θέρμης: Τhermi’s Youth Forum, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Πολιτιστικού Κέντρου της Θέρμης και υπό την Αιγίδα του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης. Οι μαθητές από τον Δήμο Θέρμης συζήτησαν για θέματα που τους αφορούν, αντάλλαξαν απόψεις και εμπειρίες και συντόνισαν τις δράσεις τους για περαιτέρω δικτύωση και συνεργασία μεταξύ τους.
Πραγματοποιήθηκαν εισηγήσεις, αλλά και βιωματικά εργαστήρια τόσο από νέους και νέες που εξειδικεύονται πάνω σε αυτά όσο και από τους μαθητές σε θέματα όπως είναι οι σχέσεις με τους καθηγητές τους, οι συμπεριφορές μαθητών, τα ναρκωτικά, το τσιγάρο, η έμφυλη βία, ο ρατσισμός και δικαιώματα.

Δείτε παρακάτω στιγμιότυπα από την επίσκεψή μας:

Posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις, Εκπαιδευτικές Επισκέψεις, Προγράμματα and tagged , .