ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΥΒΕΡΝΟΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Κυβερνοασφάλειας (ΠΜΔΚ) στοχεύει στην αναβάθμιση της επιστήμης της πληροφορικής στην εκπαιδευτική διαδικασία και στην ανάδειξη του ρόλου της στη σύγχρονη ψηφιακή εποχή. Σκοπός του διαγωνισμού είναι η επιλογή και η ανάδειξη ταλαντούχων μαθητών/-τριών της χώρας που ασχολούνται με την κυβερνοασφάλεια (Cybersecurity).

Εφόσον υπάρχουν ενδιαφερόμενοι μαθητές/-τριες, ο/η Διευθυντής/-ντρια ορίζει ως υπεύθυνο/-η για το διαγωνισμό έναν/μία εκπαιδευτικό του σχολείου ο/η οποίος/-α κατά προτίμηση διδάσκει το μάθημα της Πληροφορικής. Ο/η εκπαιδευτικός θα απασχοληθεί εθελοντικά, χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, και θα φροντίσει:

Να συμπληρώσει, μέχρι τη Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2024, την ηλεκτρονική φόρμα που βρίσκεται εδώ με τα παρακάτω υποχρεωτικά πεδία:

• Όνομα και Επώνυμο Υπευθύνου Εκπαιδευτικού
  • Email Επικοινωνίας
  • Φορέας (Όνομα Σχολείου ή Οργανισμού)
  • Διεύθυνση Φορέα
  • Υπογεγραμμένη φόρμα συγκατάθεσης γονέα/κηδεμόνα (πρότυπο φόρμας εδώ).
  • Όνομα και επώνυμο μαθητών /-τριών
  • Τάξη

Για περισσότερες πληροφορίες κατεβάστε την Προκήρυξη του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Κυβερνοασφάλειας ή επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του διαγωνσιμού: https://ecsc.gr/index.php/panellhnios-mathitikos-diagonismos-kybernoasfaleias/

Posted in Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί, Τομέας Πληροφορικής and tagged , .