★Make a Wish ★ Μαθητικός Δημιουργικός Διαγωνισμός ★Αστέρι της Ευχής ★

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) υλοποιεί το εκπαιδευτικό πρόγραμμα ★Αστέρι της Ευχής ★ και παρακινεί τους μαθητές όλων των βαθμίδων να αξιοποιήσουν δημιουργικά το χάρτινο αστέρι και να πάρουν μέρος στο διαγωνισμό που προκηρύσσεται.

Κάθε ομαδική υποψηφιότητα θα πρέπει να έχει ως αφετηρία τα παρακάτω:
Φιλανθρωπικό έργο Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)
Συναισθήματα και σκέψεις μαθητών για την αξία του εθελοντισμού & της προσφοράς
Εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής
Ιστορίες παιδιών ευχής του οργανισμού

O διαγωνισμός κατατείνει στην ενίσχυση της συμμετοχής στις δράσεις του οργανισμού και στην ευαισθητοποίηση των μαθητών για τους σκοπούς που αυτός υπηρετεί, πάντοτε εντός του εκπαιδευτικού πλαισίου που διέπει τη λειτουργία των αντίστοιχων σχολικών μονάδων. Στόχος είναι η ευαισθητοποίηση όλων των παιδιών και η συμμετοχή στην έκφραση των δικών τους αντιλήψεων, των αισθημάτων προσφοράς και αλληλεγγύης προς τα παιδιά ευχής. Δεν προβλέπονται χρηματικά βραβεία και έπαθλα.

Κατηγορίες Διαγωνισμού

★ Σχεδίασε το δικό σου Αστέρι

★ Βίντεο

★ Τραγούδι

★ Δημιουργική Κατασκευή

★Δημιουργική Γραφή

Για αναλυτικές πληροφορίες κατεβάστε το έγγραφο: ΣΧΕΔΙΟ_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ MAKE A WISH.pdf
Οι σχετικοί όροι θα ανακοινωθούν στο www.wishstar.gr με την έναρξη του διαγωνισμού.

Posted in Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί and tagged , , .