3ος Μαθητικός Διαγωνισμός Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing» | Σχολ. Έτος 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι εγκρίθηκε η διεξαγωγή του 3ου Μαθητικού Διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Alan Turing», ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες Π/θμιας (Ε΄ & ΣΤ΄ τάξη) και Δ/θμιας Εκπαίδευσης (όλων των τάξεων και όλων των τύπων σχολείων) της χώρας, για το σχολικό έτος 2023-2024.

Οι μαθητές/τριες από κάθε σχολείο που επιθυμούν να συμμετέχουν στον διαγωνισμό θα
οργανωθούν σε τριμελείς (ή διμελής κατ εξαίρεση η τελευταία ομάδα του σχολείου αν δεν συμπληρώνει τριάδα ) ομάδες με δυο μέντορες εκπαιδευτικούς από το σχολείο τους (κατά προτίμηση έναν κλάδου Μαθηματικών και έναν Πληροφορικής). Από κάθε σχολείο μπορούν να συμμετέχουν περισσότερες από μια (1) τριμελείς ομάδες μαθητών.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να κατεβάσετε το σχετικό έγγραφο: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ_ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ_Alan Turing_2023-24.pdf

Posted in Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί, Τομέας Πληροφορικής, ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ and tagged , , .